Egzotiški augintiniai – didelių, nenaminių kačių priežiūra

Kačių mylėtojai gali manyti, kad didžiausia jų gyvenimo patirtis gali būti didelė nenaminė katė kaip augintinė. Mintis turėti didelę vienokio ar kitokio tipo katę gali atrodyti patraukli, viliojanti ir galbūt netgi naudinga gyvūnui, tačiau reikia atsižvelgti į keletą labai rimtų dalykų. Čia apžvelgsime pagrindinius klausimus.

Kaina

Pradėkime nuo grynai praktiško – išlaikyti didelę katę yra nepaprastai brangu. Vien katės pirkimas yra nemažas pinigų gabalas, kai Bobcat kainuoja apie 900 USD, servelis ar karakalas – apie 1500–2000 USD, tigro jauniklis – 2500 svarų sterlingų, o ocelotas – net 15 000 USD. Tai skirta tik pradinėms paties gyvūno išlaidoms ir nepadengia jokių kitų išlaidų, tokių kaip būstas ir, žinoma, didelės – maistas.

Be gyvūno įsigijimo išlaidų, jums taip pat reikės valstybinių ir federalinių leidimų, kuriuos gauti gali būti brangu, nepatogu gauti ir kuriuos reikės atnaujinti, o kiekvieną kartą reikės mokėti. Jei leidimai neteisingi, jūsų gyvūnas gali būti konfiskuotas. Taip pat dažnai turėsite turėti specialų civilinės atsakomybės draudimą, jei katė padarytų žalą ar žalą.

Žemė

Daugelis valstijų turi konkrečius reikalavimus dėl žemės ir kitų patalpų, kurių jums reikia, kad galėtumėte įsigyti didelę katę. Daugeliui tai yra mažiausiai 5 arai žemės, o ši žemė turi turėti aštuonių pėdų perimetro tvora. Ši siena taip pat negali būti narvo dalis, todėl jei laikote jas aptvare, ji turi būti viduje ir atskirai nuo perimetro tvoros. Taip pat turite uždengti stogą, kad jie neišbėgtų.

Veterinarijos priežiūra

Kita problema yra rasti veterinarijos gydytoją, galintį ir norintį susidoroti su tokio tipo gyvūnais, ir kas budės, ar yra problemų. Daugelis nenori rizikuoti, kad jie patys ar jų darbuotojai bus paveikti šio gyvūno. Jums reikės įrangos, vadinamos suspaudžiamu narvu, kuris galėtų atlaikyti visą jūsų katės svorį ir visą jos dydį, kad žmonės galėtų ją patikrinti, jei kyla problemų, o vien tai gali kainuoti iki 2000 USD. Ne tik tai, bet ir 800 svarų sveriančio gyvūno gavimo logistika greičiausiai apims šakinį krautuvą ir labai didelę transporto priemonę.

Maistas

Didelėms katėms reikia mėsos ir jos daug. Prekybos centre nerasite komercinio didelių kačių ėdalo, todėl reikia rasti mėsininką ar kitą tiekėją, kuris galėtų patenkinti jūsų poreikius. Ir šioms katėms reikia dietos, kurios negalima keisti nerizikuojant katės fizine ir psichine sveikata. Darbas su visa žalia mėsa taip pat kelia pavojų sveikatai, todėl reikia atsargiai ir konkrečiai apsaugoti ir katę, ir žmones namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.