Kaip prižiūrėti augintinius

Šiandieniniame judriame ir egocentriškame pasaulyje, kai niekas neturi laiko niekam kitam, mūsų namuose gyvenantys augintiniai yra geriausi draugai ir kompanionai, kurių tikimės turėti! Džiaugsmas ir entuziazmas, su kuriuo mane pasitinka mano augintinis šuo, pasibaigus ilgai ir sunkiai darbo dienai, iš karto pakelia nuotaiką, o nuovargis, kurį parsinešiu, išnyksta. Naminiai gyvūnai yra lojalūs, ištikimi, besąlygiški ir spontaniški savo meile ir yra naudingi mums įvairiais būdais.

Savo ruožtu mums svarbu užtikrinti, kad ir savo augintiniais rūpintumėmės geriausiu įmanomu būdu.

Štai keletas pagrindinių būdų, kaip įsitikinti, kad esate atsakingas augintinio savininkas ir globėjas!

Erdvė: augintiniai turi turėti saugią, sausą, švarią ir jaukią vietą. Svarstydami dėl savo augintinių pasirinkimo turime atidžiai apsvarstyti, kiek vietos reikės akvariumui mūsų žuvims, kampeliui mūsų katei ar šuniui ar narveliui meilės paukščiams, kurių taip norime turėti! Jei per daug galvoti apie visą kambarį, jūsų pūkuotam draugui galite sukurti aiškią ir nubrėžtą ribą.

Dieta: atsižvelgdami į jūsų turimą augintinį, turite stengtis, kad jie būtų šeriami subalansuota ir maistinga mityba. Kiekviena rūšis ir veislė savo ruožtu turi maisto, kuris yra leistinas ir gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Būtinai pasitarkite su veterinaru ir maitinkite savo augintinį tik tinkamu maistu ir tinkamomis porcijomis. Kaip maistas turi būti atidžiai stebimas, taip ir jūs turite užtikrinti, kad jūsų augintinis turėtų pakankamai švaraus geriamojo vandens.

Pratimas: Visiems naminiams gyvūnėliams reikia vietos, kad jie galėtų sulenkti raumenis ir išskleisti sparnus. Naminius gyvūnus, tokius kaip šunys, reikia reguliariai vesti pasivaikščioti. Naminiai paukščiai narvuose turi turėti pakankamai vietos, kad nesijaustų ankšti. Kasdienė mankšta užtikrins, kad jūsų augintiniai būtų sveiki ir laimingi

Medicininis dėmesys: Reguliarūs veterinarijos gydytojo patikrinimai įsitikins, kad jūsų augintinis yra sveikas ir sveikas, ir padės iš anksto diagnozuoti bet kokius negalavimus. Skiepai turi būti atliekami laiku ir drausmingai.

Švara: visi augintiniai turi švaros ir higienos poreikius. Gyvūnai, tokie kaip šunys ir katės, turi būti reguliariai maudomi ir prižiūrimi, kad jų kailis, plaukai, nagai ir oda būtų gerai prižiūrimi. Vieta, kurioje laikosi jūsų augintiniai, turi būti valoma ir plaunama kasdien, kad aplinka būtų švari ir nebūtų kenkėjų. Taip pat pasirūpinkite, kad jūsų augintinis nebūtų parazitų, tokių kaip blusos, erkės ir kirminai. Žuvies dubenys arba akvariumo vanduo turi būti tinkamai pakeisti laiku.

Priežiūra: Nors dauguma naminių gyvūnėlių, kurie kartą buvo dresuoti ir pripratę prie savo aplinkos, yra linkę išlikti saugūs, svarbu, kad naujas augintinis būtų prižiūrimas tol, kol jie atleis žemę! Netyčia palikus narvą atidarytą, papūga ar papūgas gali ištrūkti, o išlėkęs pro praviras duris šuniukas ar kačiukas gali laukiškai išlėkti į gatvę, o tai gali būti pavojinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.