Katės – Šunys – Naminiai gyvūnai ir blusos

Blusos ir augintiniai dažnai sutinkami kartu. Mažytė tamsi vabzdė geria kraują ir gali sukelti ligas, pernešti ligas, erzinti jūsų katę ar šunį ir taip paveikti šeimas.

Norint išspręsti problemą, labai svarbu veikti greitai. Blusos gyvenimo trukmė yra mėnuo ar ilgiau, o tai reiškia, kad jei pavėluosite, atsiras visiškai nauja kenkėjų karta.

Pirmiausia nustatykite, ar yra blusų problema. Jei jūsų katė ar šuo dažnai kasosi, priežastis gali būti blusos. Blusos dažnai šokinėja, todėl galite jas pamatyti, jei padėsite audinį ten, kur jų tikimasi. Jie gali būti matomi judant (šviesus audinys geriausiai tinka mažiems tamsiems vabzdžiams parodyti).

Šie vabzdžiai turi keturias savo gyvenimo dalis, vadinamus kiaušinėliais, grubais arba lervomis, lėliukais ir suaugusiais. Kiaušinius patelė deda po valgio (kraujo). Lervos ir lėliukės yra fazės prieš suaugusį, kai vabzdys pasiruošia pulti, įkąsti, valgyti ir dėti dar keletą kiaušinėlių, kad viskas būtų pradėta iš naujo.

Kadangi katė ar šuo iš kažkur gavo vabzdžių, jums taip pat gali tekti patikrinti visas lauko vietas, kuriose lankosi jūsų augintinis, arba bet kokius kitus gyvūnus, su kuriais jūsų šuo ar katė gali liestis. Netgi viena vieta ar gyvūnas su vabzdžiais gali jį išplisti visiems iš naujo, todėl labai svarbu būti budriems.

Labai svarbu veikti greitai, sustabdant vabzdžių gyvenimo ciklą. Kiaušinių stadijoje paprasčiausiai sušukavus šuns ar katės plaukus plonomis šukomis, kiaušinius gali ištraukti. Tačiau kiaušiniai gali nukristi ant paviršių, todėl turite pasirūpinti, kad kruopščiai išsiurbtumėte bet kurią vietą, kurioje galėjo lankytis katė ar šuo.

Jei jau turite blusų, turėtumėte apsvarstyti galimybę sunaikinti augintinio guolį. Be to, nors energingas valymas gali išspręsti problemą, galbūt norėsite nuvalyti baldus ir kilimus garais, kad atsikratytumėte likusių blusų ir kiaušinių.

Didžiausia situacija – niekada neturėti blusų! Prevencija yra geriausias pasirinkimas, ir jūs galite tai padaryti ieškodami problemų, kol jos nepavirsta rimtomis. Prisiminkite šiuos patarimus ir pagerinsite savo katės ar šuns bei savo sveikatą – ir neturėsite nekviesto namo svečio!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.