Muzikos kūrimas ir įrašymas kompiuteriu – 2 dalis – Programinė įranga

Namų įrašymas kompiuteriu Įvadinis vadovas: 2 dalis Programinė įranga

Sveikas sugrįžęs! Šis straipsnis skirtas žmonėms, norintiems pradėti įrašyti muziką namų kompiuteriu. Tai antroji straipsnių serijos dalis.

  • Programinės įrangos aprašymai (sekvenatoriai ir VSTI)
  • kaip tu dirbi?
  • Kas yra kilpos ir kaip jas naudoti?
  • VST instrumentas, kas tai?

Taigi, jūsų jėgos bokštas yra pasirengęs įgyti nervų sistemą. Pasirinkimų yra daug, bet pirmiausia čia turite pagalvoti apie „Kaip planuojate jį naudoti“.

Planas A Jei esate muzikantas, norintis paleisti keletą takelių, galbūt pridėti būgnų, šiek tiek padainuoti ir sugebėti ką nors „ištraukti“ profesionaliu lygiu (demo versija ir pan.), jums reikės tokios programos kaip (kompiuteris). ) Cubase, Sonar. arba (MAC) logika.

Planas B Jei norite tiesiog pasimėgauti skambučiais arba nebūtinai jums reikia „Pro“ garso. Eikite su tokia programa kaip ACID. Ši programa puikiai tinka aranžuotėms ir leiskime jums „piešti“ taktais ir muzikos taktais. Galite naudoti kilpas (parduodamos visur), kad sukurtumėte nuostabias kompozicijas. Ši programa puikiai tinka rašytojams ir aranžuotojams.

Planas C Stengiatės pasidaryti ritmų ir griovelių. Galbūt jūs žaidžiate su muzikos pramonės didžėjais. LIVE arba Reason yra dvi pagrindinės jums skirtos programos.

Visos aukščiau išvardytos programos yra žinomos kaip sekvencijos. Jie visi turi kilpos funkciją ir yra antras žingsnis kuriant jūsų DAW (skaitmeninio garso darbo stotį), nes būtent tai mes kūrėme teisingai? Visos šios puikios programos taip pat gali būti naudojamos kartu.

KOMPIUTERIŲ PROGRAMINĖS IR TECHNINĖS ĮRANGOS DERINIMAS:

Pasirinkus žaidimo planą (sekvenciją) iš viršaus, dar reikia sukurti „grupę“ kiekvienam žodžiui. Pažvelkime į dažniausiai pasitaikančius muzikos kūrimo ir vidinės aistros išlaisvinimo būdus.

KILPAS: Jų būna visokių garsų ir dydžių. (ty būgnai, bosai, gitaros, paukščiai ir, žinoma, automobilių garso signalai). Jei dirbate su tokia programa kaip ACID, jums reikės DAUG kilpų. Pradedant nuo paprastos būgno kilpos, galima įkvėpti visą kompoziciją. Tada pridėkite šiek tiek boso ir įrašykite savo gitarą, ir jūs turite ją, savo „Mega Hit“.

Perkant kilpas internetu arba iš „E-bay“, būtinai ieškokite pardavėjo, kuris siūlo „Original turinį“, nustebsite, kiek kartų galite iš naujo įsigyti kilpų kolekciją, jei esate neatsargus.

VSTI Štai keletas puikių technologijų (nepainioti su VST, apie VST daugiau kalbėsime trečiame straipsnyje). Tai yra „programinės įrangos“ instrumentai, kuriuos galima naudoti (groti) sekvenceryje. Naudodami MIDI valdiklį ar klaviatūrą (ne esančią priešais jus) galite sukurti gitaros, boso ar net trimito garsą. Puiki programa norint pradėti yra SampleTank. Ši programa siūlo daugybę instrumentų ir garso modelių. (Vėlgi norėčiau, kad šios įmonės man sumokėtų)

PASTABA: Žinoti „kaip groti klaviatūra“ (ar bet kurį kitą paminėtą instrumentą) nebūtinai būtina. Jei žinai, čia tu turi pranašumą. Jei neturite supratimo, galite tiek daug išmokti „muzikiškai“ iš tokio tipo programų. Tai padeda išlaikyti PASSION gyvą su nauju pomėgiu.

PAVYZDYS: Iš prigimties esu būgnininkas… bet galiu groti gitara ir bosu su savo valdikliais. Duok man tikrą daiktą ir prieš veidrodį tik žmonės! E? … G? … A? … Šiuos akordus išmokau dėl programinės įrangos, o ne dėl instrumentų mokymosi. Dabar galiu kalbėti su gitaristais „jų kalba“ ir dabar galiu derinti gitarą! Noriu niekada nenuvertinti programinės įrangos galios; tai geriausia mokymosi priemonė.

VALDIKLIAI: MIDI dar vienas techninis terminas… ką tai reiškia? Trumpai tariant (ir kaip jis naudojamas įrašant). Tai standartizavimas, kaip techninės įrangos įrenginiai (MIDI valdikliai) bendrauja su programine įranga (VSTI). Jei norite sužinoti daugiau (nereikia norint pradėti), tai Google. Štai keletas MIDI valdiklių pavyzdžių:

· MIDI klaviatūra (labiausiai paplitusi)

· Trigger Finger (jei galite groti būgnais ant stalo, tai jums.)

· TD-20 (šiek tiek pažangesnis ir brangesnis)

SĄSAJA: Ei! Tai jau aptarėme pirmame straipsnyje. Šaunu a? Sąsaja iš tikrųjų atlieka du pagrindinius tikslus įeinantys garsas (gitara/vokalas) ir išeina garsas (į garsiakalbius). Tai yra skyriaus pavadinimo „Kompiuterių programinės ir techninės įrangos derinys“ priežastis, nes dabar turime kalbėti apie tai, kaip išgirsime savo šedevrą.

GALBĖJAI: Gerai, trumpam sustokite čia. Kadangi klaviatūra mus supainiojo su MIDI klaviatūra, mums reikia monitoriaus, kuris supainiotų mus su monitoriais. Juokauju, bet teisingas jūsų (kadaise vadintų) garsiakalbių terminas dabar yra monitoriai. Garsiakalbiai yra automobiliuose, televizoriuose ir radijuose (jų dar ne visi?) Monitoriai yra įrašų studijose. Paprasčiau tariant, jie geriau suteikia „tikresnį“ garsą. Monitoriai jungiami tiesiai prie sąsajos, paprastai pažymėtos kaip „išėjimai“.

Užbaikime šį straipsnį, nes mes beveik pasiruošę kurti muziką.

Kol kas turėtume turėti (arba esame pasiruošę gauti):

· Kompiuterio sistema

· Sąsaja

· Mūsų pasirinktas sekvencininkas

· Kilpos arba VSTI

· Monitoriai

· Liepsnojanti AISTRA

Trečiame straipsnyje bus daugiau kalbama apie VST efektus ir pateikiama keletas garso įrašymo seansų „Kaip dirbti“.

Pasimatysim kitą kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.