Nagų kirpimas – tinkamai prižiūrėkite savo augintinį

Dauguma naminių gyvūnėlių savininkų supranta, kaip tinkamai prižiūrėti savo augintinį. Daugelį pagrindinių priežiūros procedūrų sudaro plaukų šukavimas, maudymas ir kirpimas. Tačiau kai kurie nepastebi vienos iš svarbiausių užduočių, kad jūsų augintinis būtų gerai prižiūrimas. Ši dalis apima ne ką kita, kaip dailiai nukirptus augintinio nagus. Tikėkite ar ne, tai labai svarbu augintinio sveikatai ir gerovei. Keletas šio proceso privalumų yra geresnis mobilumas, mažesnis skausmas, sukibimas ir geresnė sveikata. Visa tai yra puikūs privalumai, dėl kurių verta išbandyti šį procesą.

Tiesa, kirpti augintinio nagus gali atrodyti sunkus darbas, o taip gali būti todėl, kad daugeliui augintinių tai nebūtinai patinka ir jie nebijo apie tai pranešti savo šeimininkams. Laimei, yra keletas neįtikėtinų įrankių, kad darbas būtų ne toks skausmingas jums abiem. Jų naudojimas ir tinkamas darbo atlikimas gali turėti daug privalumų, kurių per daug negalima ignoruoti.

Kai karpysite savo augintinio nagus, galite atrasti šiuos privalumus:

  • Judumas – kai šuns nagai gali išaugti per ilgi, pagrindinės užduotys, tokios kaip bėgimas ir vaikščiojimas, tampa skausmingos ir sunkesnės. Tai netgi gali tapti problema labai jauniems šunims, turintiems daug energijos. Šunims ypač patinka bėgioti ir žaisti, o laikydami trumpus nagus, galite padidinti jų komforto lygį atliekant šią veiklą. Tinkamai laikant ir tvarkingai apkirptus augintinio nagus, jis niekada nepatirtų nereikalingo skausmo, kurį gali sukelti ilgi nagai.
  • Geresnė sveikata – kai ilgesnį laiką letenoms užaugti per ilgai, gali kilti sveikatos problemų. Paprastai sveikas šuo gali tapti šlubas, jei vaikščiodamas mėgsta letenas. Kai kuriais atvejais lūžinėjantys nagai gali būti problema ir netgi sukelti letenų infekcijas. Ilgi nagai gali sukelti jūsų augintiniui problemų, įskaitant infekcijas. Šias infekcijas sukelia nagų skilinėjimas arba skilinėjimas.
  • Didesnis komfortas – jei nedažnai karpysite katės nagus, jie gali pradėti kasytis, bandydami patrumpinti savo nagus. Jie gali naudoti įvairius paviršius, įskaitant jūsų baldus. Deja, tai taip pat reiškia, kad jie gali subraižyti jus ir kitus jūsų namuose esančius daiktus.
  • Klijavimas – Nagų kirpimas ir kita įprastinė sveikatos priežiūra gali būti puikus laikas susieti su kate ar šunimi. Stenkitės, kad patirtis būtų kuo malonesnė ir tai gali pasiteisinti jums abiem. Kai pradėsite procesą nuramindami savo augintinį ir baigdami padovanodami savo augintiniui skanėstą, jis ar ji gali laukti kassavaitinio nagų apžiūros ir apipjaustymo. Tai puiki patirtis, nes galite pasakyti, kad jūsų augintinis yra laimingas ir žinote, kad jis yra sveikas.

Lengvai atlikite darbą

Jei norite įsitikinti, kad jūsų augintinis naudojasi įprastinio nagų kirpimo privalumais, galbūt norėsite išmokti atlikti šį darbą patiems. Taip, dėl to galite kreiptis į plaukų priežiūros specialistą, bet kas savaitę ar kas dvi savaites gali pasirodyti brangu. Yra keletas įrankių ir patarimų, kaip kirpti augintinio nagus. Norėdami palyginti lengvai nukirpti katės ar šuns nagus, atsižvelkite į šiuos patarimus:

  • Nagų šlifuoklio įsigijimas – yra specializuotų įrankių, skirtų šunų ir kačių nagams kirpti. Užuot techniškai supjaustyti, jie šlifuoja. Šie prietaisai palengvina darbą ir mažiau gąsdina jūsų šunį ar katę. Nagų šlifuoklis yra įrankis, kuris šlifuoja nagus, o ne juos pjausto. Tai gali būti mažiau skausminga jūsų augintiniui, nes yra mažesnė tikimybė nupjauti greitį.
  • Apdovanojimų naudojimas – nepamirškite apdovanoti savo augintinio už gerą elgesį kirpimo metu. Kai patvirtinate, kad po apipjaustymo ateis skanėstas, jūsų augintinis turėtų gerai reaguoti.
  • Vartokite jį su druska – jei esate naujokas kirpti savo augintinio nagus ir manote, kad darbas yra šiek tiek sunkus, neprakaituokite. Užuot bandę kirpti visas keturias letenas vienu prisėdimu, darykite po vieną. Jei jūsų augintinis atrodo sunerimęs, trumpam atsitraukite ir grįžkite į darbą vėliau.

Jūsų augintinio nagų kirpimas turi daug privalumų. Pagrindiniai privalumai yra geresnis jūsų augintinio mobilumas, geresnė bendra sveikata ir mažesnis skausmas. Šie privalumai yra verti ir net jei jūsų augintiniui procesas gali būti nepatogus, turėtumėte pabandyti rasti būdų, kaip padėti jam tai įveikti. Apdovanojimai yra svarbūs, nes jie parodo jūsų augintiniui, kad jūsų rūpestis ir jis buvo geras proceso metu. Tai padeda jiems elgtis panašiai per kitą nagų kirpimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.