Nuomininko teisės ir augintiniai – nuomotojas prieš jūsų katę

Labai dažnai girdžiu apie žmones, kurie atsisako savo mylimo šeimos augintinio, nes jų šeimininkas priėmė naują politiką, kurioje draudžiama laikyti gyvūnus, arba dėl to, kad jie persikelia į nuomojamą būstą, kuriame galioja draudimas laikyti gyvūnus. Rečiau girdžiu ir apie šeimininkus, kurie leis kates, bet reikalauja, kad joms būtų nuimti nagai.

Prieš sutikdami su nuomos politika, kuri kainuoja jūsų šeimai, sutrikdo jūsų gyvenimą ir kenkia jūsų augintiniui, turite atlikti keletą veiksmų.

Žinokite savo teises

Ar žinojote, kad kaip nuomininkas turite tam tikrų teisių? Kiekviena sritis turės savo nuomininkų ir savininkų taisyklių ir įstatų rinkinį, tačiau nemanykite, kad jūsų savininkas laikosi šių taisyklių. Įsitikinkite, kad žinote, kokios yra jūsų teisės, susijusios su jūsų nuoma ir augintiniais, kol būsite priversti ką nors daryti.

Pavyzdžiui, ar žinojote, kad Ontarijuje nuomotojas negali jūsų iškeldinti ar priversti atsikratyti savo augintinio, nebent jis būtų pavojingas, keliantis per didelį triukšmą, sugadinantis įrenginį arba sukeliantis alergijos problemų? Net jei pasirašėte nuomos sutartį su susitarimu dėl gyvūnų nevežimo, jie negali jūsų iškeldinti. Sąlygos dėl gyvūnų nelaikymo laikomos negaliojančiomis pagal įstatymą ir vienintelis būdas jus iškeldinti už tai, kad turite augintinį, yra tada, jei Ontarijo nuomotojų ir nuomininkų valdyba nustato, kad gyvūnas atitinka vieną iš pirmiau minėtų kriterijų. Tai reiškia, kad nors nuomotojas gali nuspręsti neišnuomoti tam, kuris turi augintinių, Pradėjus nuomotis ir įsikrausčius, jie negali jūsų iškeldinti už tai, kad turite augintinių.

Įstatymai skirsis priklausomai nuo to, kur esate, tačiau nesileiskite tyčiojamasi, kad sutrikdytų jūsų ar katės gyvenimą, kai įstatymai gali būti jūsų pusėje! Būti informuotam.

Nekapituliuokite, derėkitės

Jei vietiniai įstatymai jūsų ir jūsų augintinių neapsaugos, kitas žingsnis – nepasiduoti ir nepasiduoti, o derėtis ir šviesti savo šeimininkus.

Dauguma savininkų, kurie neleidžia augintinių arba reikalauja, kad katėms būtų pašalinti nagai, taiko šią politiką, nes nerimauja dėl žalos turtui. Triukšmas, alergijos ir netvarka bendrose patalpose, pavyzdžiui, vestibiulyje ar priekiniame įstatyme, taip pat gali būti veiksnys.

Kaip atsakingam naminių gyvūnėlių savininkui verta pabandyti šviesti savo šeimininką, kodėl ši politika yra klaidinga ir nereikalinga. Jei galite pateikti pagrįstų alternatyvų, kad jūsų nuomotojas jaustų, kad jo interesai yra pakankamai apdrausti, galite įtikinti jį pakeisti nuomos politiką.

  1. Pripažinkite jų susirūpinimą. Būkite mandagūs ir protingi ir praneškite jiems, kad suprantate jų susirūpinimą ir gerbiate jų norą išlaikyti švarų, nepažeistą pastatą.
  2. Paaiškinkite normalų katės elgesį. Žmonės, kuriantys politiką, gali būti visiškai nepažįstami kačių elgesiu. Paaiškinkite, kad kates galima lengvai išmokyti naudoti draskyklę, o ne kilimą, ir kad katės instinktyviai mieliau palaidoja atliekas į švarų kraiką, o ne deda jas bet kur. Paaiškinkite, kad katės paprastai nebraižo sienų, durų ir apdailos ir kad net netreniruota katė labiau subraižys nuomininko baldus, nei sugadins patį įrenginį. Praneškite jiems, kad suteiksite švarią kraiko dėžę ir tinkamus paviršius, kad jūsų katė galėtų subraižyti.
  3. Praneškite jiems, kad jūsų katės yra sterilizuotos / kastruotos. Paaiškinkite, kad sterilizacija / sterilizacija pašalina nepageidaujamą kačių elgesį, dėl kurio jos gali nerimauti, pvz., žiovulys, teritorijos žymėjimas šlapimu ir išmatomis, muštynės ir beglobių kačių pritraukimas į vietą. Praneškite jiems, kad toks elgesys būdingas nepažeistiems gyvūnams ir kad jūsų elgesys buvo ištaisytas.
  4. Užtikrinkite juos jūsų katė bus nešiklyje arba su pavadėliu bet kuriuo metu, kai bus viešoje vietoje. Laisvėje bėgiojantys gyvūnai gali būti pavojingi ir kelti nepatogumų. Įtikinkite juos, kad jūsų katė visada bus kontroliuojama.
  5. Paaiškinkite, kas yra nagų šalinimas ir kad jis dažnai sukelia kitokį nepageidaujamą elgesį. Daugelis žmonių nesupranta, kas yra nagų šalinimas, ir neįsivaizduoja, kad tai gali sukelti dar labiau nepageidaujamą elgesį, pavyzdžiui, šlapinimąsi už kraiko dėžės. Paaiškinkite, kad nagų kirpimas yra nereikalingas ir žiaurus ir kad jei katė nerimauja, kad katė kasys, yra alternatyvų, pvz., minkštosios letenos. [http://www.softpaws.com/], kurį norėtumėte naudoti.
  6. Pateikite dokumentus, pagrindžiančius savo teiginius. Pateikite patvirtinančių įrodymų iš patikimų šaltinių, kad pagrįstumėte tai, ką sakote. „Best Friends Network“ teikia daug gerų išteklių nuomininkams, kuriems reikia panaikinti nagus: http://network.bestfriends.org/celebrateclawsnotdeclaw/news/16849.html. Jei jūsų šeimininkas reikalauja nuimti nagus, pasikalbėkite su veterinaru – jis gali pateikti dokumentą ar laišką, patvirtinantį jūsų poziciją prieš nagų šalinimą.
  7. Pasiūlykite sumokėti papildomą užstatą. Užtikrinkite juos, kad kol jūsų katė yra apmokyta ir nesitikite, kad katė ką nors sunaikins, jei katė sugadintų ką nors įrenginyje, prisiimsite atsakomybę už jos pataisymą ar pakeitimą. Parodykite, kad į tai žiūrite rimtai, pasiūlydami sumokėti didesnį užstatą.
  8. Priminkite, kad atsakingas nuomininkas yra atsakingas nuomininkas, taip pat neatsakingas nuomininkas sukels problemų net ir be augintinių. Jų nuomos sutartis jau turėtų apimti varginančius nuomininkus, pvz., tuos, kurie kelia per didelį triukšmą, trikdo ar daro žalą turtui.
  9. Pasiūlykite pateikti rekomendacijas dėl nuomos politikos, kuri leidžia augintinius, tačiau apsaugotų jų pastatą ir kitus nuomininkus, sudarymo. Jei galite atlikti tam tikrą kojų darbą už juos, sutaupydami laiko ir pastangų, jie gali būti labiau linkę keistis.

 

Jūsų paskutinė priemonė

Jei nuomotojas nenori jūsų klausytis ar dirbti su jumis ir reikalauja, kad atsikratytumėte savo augintinių ar nagų, tada jūs turite sunkų pasirinkimą. Gali būti, kad laikas persikelti į naminiams gyvūnėliams palankesnius namus arba, jei tai neįmanoma, gali tekti grąžinti savo augintinius į namus. Nemanau, kad katės nagų nuėmimas yra priimtinas kompromisas.

Idealiu atveju galėsite rasti naują vietą, kurios nuomos sutartyje būtų leidžiama apsistoti su augintiniais. Jei ne, nuosavybė, kuri priklauso asmenims, gali suteikti daugiau lankstumo nei didelės nuomos įmonės dėl naminių gyvūnėlių politikos – bent jau jums gali būti lengviau susisiekti su asmeniu, turinčiu teisę priimti tokį sprendimą.

Jei persikraustymas nėra išeitis ir turite grąžinti savo augintinius į namus, darykite viską, ką galite, kad patys susirastumėte naujus namus, o ne išmeskite katę į prieglaudą. Visose prieglaudose yra daug kačių ir per mažai įvaikintojų, todėl jūsų katė rizikuoja ilgą laiką būti narve arba būti užmigdyta, jei nebus greitai priimta. Naudokite visus turimus išteklius – draugus ir šeimos narius, bendruomenės skelbimų lentas, Freecycle (jei leidžia jūsų vietinis sąrašas) ir Craigslist. Jausitės daug geriau žinodami, kad jūsų katė eina į namus, o ne į narvą, ir galėsite nuspręsti, į kokius namus eis jūsų katė.

Susisiekite su vietine valdymo institucija, kuri tvarko nuomininkų ir savininkų įstatymus, ir bendradarbiaukite su jais, kad sukurtų įstatus, kurie apsaugotų naminių gyvūnėlių savininkus nepakenkiant savininkų nuosavybės saugai ir vientisumui.

Atsakingai turėdami gyvūnus ir aktyviai skatindami supratimą per švietimą, galime paskatinti nekilnojamojo turto savininkus nustatyti pagrįstas nuomos taisykles ir sumažinti naminių gyvūnėlių savininkų diskriminaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.