Visiškai įkrauta – knygų apžvalga

Iš daugelio knygų apie lyderystę ir žmonių valdymą Heike’as Bruchas ir Berndas Vogelis daugiausia dėmesio skyrė energijos valdymui organizacijoje, kuris yra esminis jų produktyvumo veiksnys. Straipsnyje „Fully Charged“ jie teigė, kad lyderystė yra pagrindinis elementas, padedantis atskleisti geriausius organizacijos pranašumus. Ši knyga yra išsamių tyrimų, susijusių su energijos valdymu, siekiant išlaikyti išskirtinį našumą, darbas, taikomas įvairiose aukščiausios klasės organizacijose, tokiose kaip ABB, Alstom, Hilti, Lufthansa, Unaxis ir Tata Steel.

Gyvas ir iškalbingas knygos pasakojimas nusako taikytiną didžiulės lyderystės ir produktyvumą didinančių ideologijų versiją. Autoriai sukūrė energijos matricą, skirtą išmatuoti organizacijos energetinę būseną ir kaip ją išgydyti, jei ji pasislenka į apatinę grafiko pusę. Kadangi tiek aukštoji, tiek žemoji būsenos negali atskirai apibrėžti visos organizacijos būsenos ir jos tarpusavyje egzistuoja korporacinėje simbiozėje, todėl organizacijoms labai svarbu atkreipti dėmesį į savo padėtį. Knygoje rašoma, kad organizacijos energetinė būsena priklauso nuo dviejų dimensijų, apibrėžiančių organizacijos energiją: intensyvumą ir kokybę.

Knygoje paaiškinama, kad nuolat mažėjanti energijos būsena įmonėje vienodai taikoma visoms komandoms ir skyriams ir yra gyvybiškai svarbi priemonė visų lygių lyderiams. Jame pateikiamos idėjos ir praktikos, kurios yra veiksmingos ir kurias įvaldė daugelis milžiniškų organizacijų, kad padidintų savo gamybinę energiją į aukštesnį lygį.

„Fullly Charged“ skyriuose aptariami tokie klausimai kaip „kas susideda iš organizacijos energijos (OE) komponentų“ ir „kaip tiksliai ir nuosekliai matuoti organizacijos energiją“. Autoriai rekomenduoja septynių žingsnių procesą, kaip tai padaryti. Autoriai pasiūlė paprastus, bet praktiškus įrankius, kaip perkelti organizaciją iš neproduktyvios energijos būsenų į pozityvesnes, turinčias aukštą protinį sąmoningumą ir aistrą savo darbui. Knyga atskleidė, kaip padėti lyderiams įveikti energijos spąstus, sklandančius tarp komandų įmonėje.

Kad nužudytų drakoną ir laimėtų princesę, kiekviena organizacija turi padidinti savo vadovybės ar lyderių energijos lygį. Remdamiesi išsamiais tyrimais, autoriai atkreipė dėmesį į tai, kad energingas lyderis komandai ar organizacijai gali atnešti daug daugiau laurų, palyginti su savimi patenkinta. Skirtingai nei įvairiose vadovavimo knygose, „Fullly Charged“ pabrėžia, kad teigiama energija greitai dauginasi, o jos įsiliejimas į kiekvieną asmenį per lyderius daro magiją.

Knygoje pateikiamas vadovas organizacijoms, kurios tikisi tapti produktyvesnėmis energijos vartojimo efektyvumo požiūriu. Knygoje pasiūlytos labai supaprastintos priemonės energijos kokybei įmonėje ar organizacijoje išmatuoti. Ši knyga, kupina praktinių idėjų, padeda organizacijoms pereiti į visiškai įkrautą didelės produktyvios energijos zoną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.